Jak dobrać akumulatory Bosch w odpowiednim sklepie.

Akumulatory Bosch swoje wejście na rynek zawdzięczają innowacyjnej metodzie, która pozwoliła powstanie innowacyjnej generacji baterii, o większych pojemnościach. W XXI wieku to prawdopodobnie najwyższa pora dla odstawienia elektronarzędzi spalinowych i zmienienia ich akumulatorowymi. Akumulator do wkrętarek Bosch ich istotna zaleta to duża moc i szybkość ładowania. Jeśli chcemy działać bardzo długo winniśmy zakupić 2 akumulatory Bosch. Jeden jest podłączony do prądu, a na dodatkowym działamy. Jeśli nie znamy jaki typ konkretnie nabyć, żeby mieć zapasowy akumulator li-ion Bosch winniśmy kupić taki sam jak posiadamy lub spytać producenta jaki będzie pasował do naszego narzędzia. Na każdym urządzeniu jest naklejka z numerem seryjny. Po podaniu określonego ciągu znaków producent dobierze nam dobry akumulator Bosch. Najbardziej znanym akumulator obecny na rynku to akumulator li-ion Bosch. Jest on najczęściej nabywany, ponieważ posiada 4 zasadnicze zalety:

  • lekka konstrukcja,
  • znacznie niski stopnień samorozładowania
  • długim cyklu życia
  • brak efektu pamięci co oznacza, że możemy je podpiąć pod ładowanie w jakiejkolwiek chwili nie musimy czekać, aż całkowicie się bateria rozładuje.

Akumulator li-ion Bosch napięcie jednego ogniwa baterii litowo-jonowej równe jest 3,6V – akumulator tego modelu gromadzi więc dwa razy więcej energii niż bateria niklowo-kadmowa. Szczególnie ważnym aspektem, jest to, iż nieużywany akumulator do wkrętarek Bosch, rozładowuje się bardzo powoli mniej więcej traci 20% swojej siły miesięcznie. Baterie nie mogą być nigdy rozładowane całkowicie, powinien być naładowany w 40%. Akumulatory niklowo kadmowe są to inne typy baterii mniej znane. Były one dostosowane do pracy przy ekstremalnych warunkach. Ich dobry zakres pracy wynosił od -20 do plus 50 stopni. Ze względu na ilość kadmu zostały wycofane. Akumulatory Bosch zalety:

  • brak kabla – dzięki temu, potrafimy je wykorzystywać tam gdzie ciężko jest podejść z zasilaniem jak np. praca w parku lub na wysokości.
  • bezpieczeństwo – tu nie ma kłopotu, jeżeli chodzi o przepięcia czy porażenie prądem.
  • Kompaktowy – akumulator li-ion Bosch prosty i łatwy w przechowywaniu zajmują niezwykle niewiele miejsca
  • Długość pracy – akumulator do wkrętarek Bosch pozwala na parę godzin pracy bez przerwy.

Dobór tak faktycznie nie jest prosty. Różnią się one też mocą. Akumulator Bosch o mocy 12 V będzie zalecany osobą do prac domowych, o wyższej sile natomiast dla profesjonalistów czyli instalatorom, elektrykom i budowlańcom.

Warto też zwrócić uwagę na rodzaj złącza do akumulatora i zawsze nabywać taki, jaki jest do niego przeznaczony. Akumulatory Bosch ich trwanie ładowania jest stosunkowo szybki około 4-5h. Jednak wszystko uzależnione jest od stopnia rozładowania. Dlatego poleca się mieć zawsze akumulator Bosch zapasowy. Jeśli nie potrafimy poradzić sobie z doborem, a jest on naprawdę duży, korzystnie jest spytać sprzedawcę o pomoc. On na pewno dobierze adekwatny styl do naszych potrzeb, a my będziemy szczęśliwi.